Trendy w kolorystyce elewacji
Nowoczesna aranżacja fasady
Kolor elewacji domu to decyzja na wiele lat. Warto poświęcić temu tematowi więcej czasu, aby właściciel dobrze się w takim domu czuł. Przedstawiamy kilka najciekawszych trendów w aranżacji elewacji, które pomogą dokonać wyboru.
BIEL

Elewacje domów w różnych odcieniach bieli to klasyczne, bezpieczne kolory, które doskonale wpasowują się w otoczenie, zwłaszcza jeśli jest ono nasycone kolorem. Estetyczne biele umożliwiają zabawę kolorem stolarki okiennej, balkonów  lub podmurówki. 
SZARY

Szare kolory elewacji to paleta barw ziemi. Może to być cały grafitowy dom lub jaśniejszy odcień szarego – tutaj nawet kolory ram okiennych są w szarym kolorze. Dom tworzy piękną, spójną całość. Współgra pięknie z zielenią otoczenia. Ze względu na szary kolor, zawsze wygląda estetycznie bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne.
ŻÓŁTY

Żółty to kolejny kolor ziemi, ciepły, słoneczny i bardzo lubiany. Niezwykle dobrze komponuje się z chłodnymi kolorami, takimi jak szarość czy biel. Jest to barwa dość neutralna, dlatego pasuje do większości materiałów wykończeniowych i pokryć dachowych.
AKCENTY

Białe domy to klasyczne kolory elewacji. Doskonale jest więc urozmaicić je w pewnych częściach żywym, ciemniejszym, intensywnym kolorem. W ten sposób nabiera energii i pięknie ożywia otoczenie. Trzeba jednak wtedy uważać na kolorystykę pozostałych elementów domu.
BEŻOWY

Ulubiony kolor Polaków. Dom w kolorze piasku. Kolory ziemi to świetny pomysł na kolor elewacji domu. Uniwersalny, pasuje do otoczenia, które tworzy tło dla domu. Dzięki temu beżowa elewacja współgra z całością i podkreśla piękno samego budynku.
CIEPŁY ODCIEŃ

Dom w kolorze ciepłego pustynnego piasku. Kolor ziemi to zawsze dobry pomysł na elewację domu. Dobrze komponuje się z chłodnym, szarym kolorem dachówki, nadając budynkowi nowoczesny wygląd.
Dane kontaktowe

Caparol Polska Sp. z o.o. 

ul. Puławska 393

02-801 Warszawa

Telefon: +48 22 544 20 40

E-mail: info@alpinaexpert.pl

www.alpinaexpert.pl