Trendy w kolorystyce wnętrz
Nowoczesna aranżacja wnętrza
W aranżacji wnętrz coraz większą popularność zdobywają żywe, intensywne kolory. Wciąż jednak kolory jasne, stonowane znajdują swoje bezpieczne miejsce w projektowaniu kolorystyki wnętrza domu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które wpisują się w modne trendy dla domu czy mieszkania.
GRANAT

Mniej lub bardziej nasycony kolor granatowy to powaga i  harmonia. Kolor elegancki, który nadaje wnętrzu wyrazisty charakter. Kolorem tym warto podkreślić jedną ścianę lub jej fragment. Potrzebuje rozjaśnienia dodatkami lub detalami wnętrza.
NIEBIESKI

Odcienie niebieskie, w zależności od wybranej tonacji, tworzą w pomieszczeniu niezwykłą atmosferę spokoju i świeżości. Niebieski jest ogólnie kolorem zimnym, lecz to wrażenie można złagodzić, stosując niebieski z większą domieszką ciepłego koloru żółtego. W ten sposób także kolor niebieski może stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę.  
SZARY

Delikatny szary kolor nadaje pomieszczeniu szlachetnego wyglądu, nie naruszając przy tym panującej w nim spokojnej atmosfery. Chłodny, elegancki kolor, stanowi piękne tło dla zieleni roślin oraz ciepłych dodatków z drewna. 
BIAŁY

Biel to kolor uniwersalny. Nadaje się właściwie do każdego pomieszczenia. Biel to prostota i świeżość. Na białym tle inne kolory nabierają znaczenia. Biel może być ciepła i przytulna lub chłodna i nowoczesna. Odbija światło, więc powiększa i rozjaśnia pomieszczenie.
BEŻ

Delikatny jasny brąz nadaje pomieszczeniu eleganckiego, stonowanego wyglądu i spokojnej atmosfery. Przytłumione odcienie brązowego mają ciepły charakter, który daje wrażenie przytulności, co szczególnie dobrze wpływa na atmosferę w domu. Beż oddaje też pole do popisu ewentualnym kontrastowym dodatkom. 
ZIELEŃ

W zależności od intensywności, odświeża i pobudza – tak działa jasny odcień. Ciemny odcień z kolei daje poczucie bezpieczeństwa i wiarygodności. Częściej stosowany jako akcent na jednej ścianie. Zieleń stwarza pogodną atmosferę w pomieszczeniu. 
Dane kontaktowe

Caparol Polska Sp. z o.o. 

ul. Puławska 393

02-801 Warszawa

Telefon: +48 22 544 20 40

E-mail: info@alpinaexpert.pl

www.alpinaexpert.pl